Cautare pe blog

reclama

sâmbătă, 25 iunie 2011

Campionatele Europene de Box - Seniori - Ankara 2011

Sportivii romani au castigat doua medalii de bronz la Campionatele Europene de box din Turcia prin Răzvan Andreiana (categoria 56 de kilograme) şi Mihai Nistor (categoria supergrea).
Razvan Andreiana 56 kg
Răzvan Andreiana (Dinamo Bucureşti) l-a învins, în sferturile de finală, pe italianul Vittorio Parrinello şi a pierdut de la actualul campion european - (moldoveanul Veaceslav Gojan).

Mihai Nistor +91 kg

Mihai Nistor (CSM 2010 Bacău) l-a învins în aceeaşi fază a competiţiei pe englezul Anthony Joshua, prin abandon în repriza a treia, si a pierdut de la campionul mondial en-titre şi laureat olimpic la Beijing, italianul Roberto Cammarelle.